Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są faktycznie smaczne i warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o innowacyjne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odszukać w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i najlepsze polskie napoje i weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.